تاریخچه تفنگ بادی

قدیمی ترین تفنگ بادی موجود در جهان، در موزه استکهلم نگهداری میشود، که تاریخ این اسلحه به قرن۱۵میلادی باز میگردد.

در ابتدا از تفنگ بادی برای شکار حیوانات استفاده میشد، که بعدها در جنگ نیز از آن استفاده کردند،مانند کشورهایی نظیرژاپن، اتریش و فرانسه.

برای استفاده از این تفنگ با استفاده از تلمبه مخزن آن را پر از باد می کردند،این اسلحه قادر بود ساچمه را با سرعت ۶۰۰الی ۱۰۰۰ فوت بر ثانیه شلیک کند. این اسلحه نسبت به اسلحه فیتیله ای و باروتی صدای کمتری داشته و پس از شلیک اثری از دود در آن دیده نمیشد و به همین دلیل دشمن نمیتوانست محل شلیک را شناسایی کند، اما این اسلحه مضراتی از قبیل سوراخ شدن مخزن ویا ترکیدن احتمالی مخزن نیز داشت، که این مشکل تفنگ های بادی باعث شد گونه های دیگر تفنگ از میان نروند.

 

قدیمی ترین اسباب بازی های جهان

 

اسباب بازی ها و وسایل سر گرمی از کشفیات قرون اخیر نمی باشند، بلکه در زمان های بسیار دور نیز از وسایل سرگرمی استفاده میکردند.

 

برای مثال میتوانیم به چند نمونه اسباب بازی با قدمت بسیار طولانی اشاره کنیم.

 

عروسک: قدیمی ترین عروسک متعلق به مصر باستان میباشد، از جنس چوب بوده و شبیه به یک زن میباشد. این عروسک با مردگان دفن میشدند تا آنها در دنیای پس از مرگ وسیله ای برای سرگرمی داشته باشند. قدمت این عروسک به ۲هزار سال پیش از میلاد مسیح بر میگردد.

 

یویو: متعلق به یونان باستان میباشد و از جنس چوب ، شن و برنز بوده است . قدمت آن دوهزار سال میباشد.

 

اسب اسباب بازی: متعلق به مصر باستان میباشد، اینگونه اسباب بازی برای کودکان بسیار شادی آور بوده .قدمت آن به

سه هزار سال پیش باز میگردد.

 

:senet

این اسباب بازی مصری ظاهری شبیه به تخته نرد و شطرنج دارد. قدیمی ترین بازی چوبی دنیا میباشد.نمونه این اسباب بازی در موزه قاهره نگه داری میشود.قدمت آن به پنج هزار سال قبل باز میگردد.

 

پازل: کاشف آن جان اسپیلز بری در انگلستان، او یک نقشه نگار بوده. نام پازلش (پازل چند بخشی ) است. قدمت آن قرن ۱۸ میباشد.

 

 

و در آخر به شاخه درخت اشاره میکنیم که به علت استفاده از آن به عنوان شمشیر، قلاب ماهی گیری و…. در تالار افتخار اسباب بازی های ملل امریکا قدیمی ترین وسیله بازی شناخته شده است.

هفت تیر فلزی گانهر

هفت تیر های فلزی گانهر، ساخت کشور اسپانیا می باشد و در مدل های مختلف، برای سلیقه های متفاوت طراحی شده است و اغلب مناسب برای کودکان بالای 3 سال می باشد. این هفت تیر های فلزی میتوانند اوقات فراغت خوشی را یرای کودکان عزیز فراهم کنند.

استخر های کودک اینتکس

استخر های کودک اینتکس در طرح ها و ابعاد مختلف برای سنین متفاوت می باشد، این استخر ها از بهترین مواد پلاستیکی غیر سمی ساخته شده اند و می توانند اوقات بسیار لذت بخشی را برای کودکان عزیز به ارمغان بیاورند، این استخر به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت استفاده در داخل و خارج منزل را دارند.

ماکت اتومبیل اتو آرت

ماکت اتومبیل همواره یکی از گزینه های انتخابی کلکسیونر ها بوده و در تمام نقاط جهان علاقمندان و طرفداران زیادی را در بر دارد، ماکت هایی از برترین برند های اتومبیل و معروف ترین ماشین های دنیا.

شرکت اتو آرت یکی از قوی ترین و بزرگترین شرکت ها در زمینه تولید ماکت اتومبیل می باشد، که با تولید ماکت اتومبیل های لوکس جدید، مسابقه ای و قدیمی طرفداران همیشگی خود را داشته و در راس رضایت مشتریان در طراحی، ظرافت و مرغوبیت ماکت ها قرار دارد.

شرکت اتو آرت محصولات خود را به اقضی نقاط جهان ارسال می کند و در ایران نیز نمایندگی انحصاری آن متعلق به فروشگاه گلک می باشد، که جدید ترین و محبوب ترین محصولات اتو آرت را در اختیار کلکسیونر ها و دوست داران اتومبیل قرار می دهد.

لوازم بادی اینتکس

اينتكس بزرگترين شركت محصولات بادی در دنيا است. محصولات بادی اينتكس شامل استخر های بادی و خانوادگی برای تمامی سنین، قایق های بادی، وسايل بازی بادی، مبل و صندلی های بادی، تشك و بالش بادی، پمپ های بادی، تيوپ شنا و لوازم روی آب و … در رنگ ها و طرح های زيبا و مختلف با مقاومت بالا و مورد استفاده تمامی سنين می باشد. این محصولات از بهترین مواد استاندارد ساخته شده و همیشه در راس رضایت سایر مشتریان و مصرف کنندگان لوازم اینتکس قرار داشته است. محصولات بادی اينتكس را ميتوانيد از گلك، نمايندگی انحصاری اينتكس در ايران خريداری نماييد.

گامو اسپانیا

گامو یک شرکت تولید تفنگ بادی در اسپانیا می باشد که در زمره  یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین شرکت ها در تولید تفنگ بادی قرار دارد و محصولات خود را به اقضی نقاط جهان ارسال می کند، این تفنگ ها در طرح ها، مدل ها، امکانات و برد های مختلف می با شد و بنا به سلیقه های مختلف طراحی شده است، در تولید قنداق از دو جنس چوب و کامپوزیت مرغوب استفاده شده است که همیشه رضایت مشتریان را در کیفیت بالا در بر دارد، تنها نمایندگی انحصاری گامو اسپانیا در ایران متعلق به فروشگاه گلک می باشد از همین رو می توانید با مراجعه به فروشگاه گلک از مدل های مختلف آن بازدید کرده و بنا به سلیقه خود اقدام به خرید نمایید.